"> ">
18
Динозаври в нашій воді

Давайте порахуємо. Для прикладу візьмемо тиранозавра. Згідно Вікіпедії, середня маса дорослого чудовиська 5-6 тонн. Якщо води в ньому 2/3 маси (консервативна оцінка), а маса молекули води 0,018 кг / (6 × 10 ^ 23) = 3 × 10 ^ -23 кг, то кожен динозавр мав близько 1,3 × 10 ^ 29 молекул води . Якщо маса світового океану 1,4 × 10 ^ 21 тонн, або 1,4 × 10 ^ 24 кг, то склянок води в океані близько 7 × 10 ^ 24. Тоді при рівномірному перемішуванні залишків динозавра в океані на кожну склянку доведеться майже 20 тисяч молекул. І це тільки з одного конкретного тиранозавра. З поправкою на їх чисельність за всі роки існування, ймовірність знайти їх молекули в будь-якому склянці зросте в мільйони разів.

Однак, круговорот води існує не тільки у фізичному сенсі (випаровування – опади, питво – виділення – природна дистиляція), але і в хімічному. Атоми водню і кисню, що становлять воду, активно беруть участь в хімічних реакціях. Особливо – в біохімічних. За мільйони років, що минули з часів життя останнього динозавра, ці реакції відбувалися незліченна кількість разів. Тому ймовірність того, що в ваш стакан потрапила САМЕ ТА молекула (тобто, саме ті два атома водню і атом кисню, між якими за цей час ніколи не порушувалася хімічний зв’язок), прагне до нуля.

З іншого боку, вода складається переважно з високостабільних ізотопів (навіть відома багатьом “важка” і “надважка” вода представлена ​​в природі в незначних кількостях), тому шанси на те, що складові молекулу води атоми “дожили” до нас з часів динозаврів, досить великі.

Так що атоми кисню з динозаврів в кожному з нас безумовно є!