"> ">
18
А чи корисна артезінская вода?

Це вода, яка перебуває в глибинних пластах Землі і, як правило, виходить на поверхню під тиском. Зазвичай знаходиться в межах западин, флексур або інших геологічних структур, утворюючи тим самим артезіанські басейни. Вона знаходиться приблизно на глибині від ста до трьохсот метрів, укладена між двома водотривкими шарами. Саме через обмеження і тиску ця вода має сильну напором. Вода з артезіанської свердловини вважається найкориснішою, абсолютно безпечною для вживання. При розгляді деяких факторів, наприклад, при оцінці забруднення гідросфери, це думка виправдовується, але деякі негативні моменти найчастіше забуваються простими споживачами, не здатними розібратися в хімічних термінах.

Артезіанські води утворювалися в дуже давні епохи через геологічні рухі земної кори. Часто артезіанські води плутають з грунтовими водами, але нічого спільного, крім залягання в товщах земної кори, у них немає.

Відмінність артезіанської води від ґрунтової:

  1. глибина залягання ґрунтових вод становить від п’яти до п’ятдесяти метрів, що у багато разів менше залягання артезіанського джерела (від ста до трьохсот метрів). Читайте докладніше про глибину артезіанської свердловини;
  2. грунтові води найчастіше солоні або забруднені, артезіанська вода завжди чиста і прісна;
    артезіанська вода зі свердловин йде самопливом, докладати зусиль для її видобутку зазвичай не потрібно, грунтові води потрібно викачувати насосом і, при вичерпанні певного обсягу, чекати нового наповнення резервуарів.
  3. артезіанські води не беруть участі в водообмене з поверхнею землі;
  4. склад артезіанської води залежить тільки від складу пластів земної кори і часу залягання між ними, в той час як на грунтові води впливають атмосферні опади, кліматичні зміни і забруднення навколишнього середовища.

Хімічний склад артезіанських вод

За хімічним складом грунтових вод можна судити про умови її формування. Елементи, що знаходяться, наприклад, в шарах земної кори, що обмежують воду з двох сторін, впливали на її хімічний склад. Залізна руда, наближена до води, насичувала її залізом, контакт з шарами вапняку приводив до появи солей. У воду так само могли потрапити більш небезпечні елементи, наприклад, марганець і фтор.

Артезіанська вода часто насичена фтором, залізом, магнієм і кальцієм. Приписуваний їй збалансований хімічний склад не має нічого спільного з м’якістю води. Вона так само, як і звичайна жорстка вода може давати осад при кип’ятінні. Склад артезіанської води залишається стабільним в будь-який час року, не залежить від змін клімату, в тому числі випадання опадів, зниження або підвищення температури.

Користь артезіанської води

Медики вважають артезіанську воду найчистішою і корисною. Дійсно, в ній немає ніяких мікроорганізмів, вірусів і бактерій, і, отже, повністю відсутня небезпека зараження інфекційними захворюваннями.

Але велика кількість домішок часто не дозволяють її пити відразу після отримання з свердловин. Після деякої очищення, яка набагато простіше і швидше тієї очищення, що проходить водопровідна вода, артезіанська вода стає найкращою за всіма показниками – корисною для здоров’я і смачною.

Вода, вміст домішок в якій після врегулювання не перевищує встановлених норм, може бути корисна для людей і тварин, так як всім організмам потрібні додаткові солі та інші хімічні речовини. Їх достатня кількість грає важливу роль в утворенні кісткової маси і фізичного розвитку організму. При порівнянні з поверхневою водою, артезіанська виграє – кількість домішок в ній менше, і не може нашкодити здоров’ю великими концентраціями. Артезіанська вода володіє хорошими смаковими властивостями, так як на них не впливають забруднення і органічні речовини, а засоленість після отримання підтримується на допустимому рівні. Вода з тих свердловин, де сильна мінералізація не проявляється, спочатку має високі смакові характеристиками і користю для здоров’я, її не потрібно очищати і перевіряти на наявність небезпечних хвороботворних бактерій. Отримання артезіанської води вимагає набагато менше зусиль, ніж знаходження тієї ж грунтовій, так як артезіанська вода сама виливається на поверхню.
Артезіанська вода являє собою запас прісної води, що не залежить від використання хімічних добрив і негативного впливу на природу заводів і фабрик.

Користь артезіанської води підтвердження неодноразово, тільки вона не схильна до антропогенним забрудненням і розвитку мікроорганізмів. Але важливо пам’ятати про необхідність очищати воду перед вживанням, щоб не виникли проблеми через збільшення концентрації хімічних речовин в організмі.